Vianoce v roku 2020

25. decembra 2020
Ako k nám zavítali Vianoce v roku 2020
     
Frázu typu bol to veľmi zvláštny a ťažký rok je počuť a čítať z každej strany, ale na nešťastie vážne je to tak. Tento rok nás mnohým novým veciam naučil a ešte novším veciam postavil čelom. Naučili sme sa žiť s chorobou zvanou Covid-19. Zvládať pandémiu. Ale ak mám povedať za seba svoje pocity hlavne nás to naučil tento rok nevzdať sa. Čeliť novému a nepoznanému nie strachom. Ale s pokorou a odhodlaním.  Ale to nie je celkom poctata, o ktorej som chcela sa s Vami podeliť.

Príchod sviatkov

Chcela som sa v prvom rade podeliť o príchod toho ročných sviatkov. Vianoce tento rok prichádzali nejak ťažšie. Neistota a hektickosť všetkého na vôkol z toho, čo a, ako bude vo mne
utláčali pocit radosti, ktorý každý rok s príchodom Vianoc pociťujem. 
A to to viac som šťastná, že aspoň pár fotení sa podarilo, ktoré naozaj pripomínajú aspoň trochu vianočnú atmosféru a odzrkadľujú iskri v očiach a spontánnu radosť, ktoré tak na Vianociach milujem. 

Iné Vianoce v roku 2020

A napriek tomu, že Vianoce v roku 2020 sú iné, ako tie, na ktoré sme zvyknutí po iné roky, v konečnom dôsledku nie sú až tak zlé. 
Samozrejme nechcem tým zľahčovať situáciu, to by som si v živote nedovolila. 
Som vďačná za to všetko, čo mi bolo dopriate, aj keď som mala na pláne toho viac, aj keď som to chcela prežiť v inom duchu, aj to málo, čo sa podarilo je požehnaním.  Vianoce 2020 sú celé iné, a preto aj fotky sú trocha iného charakteru väčšina vznikala v ateliéry kvetinárstva Kvetyprevás.skale jedno sa podarilo ešte pred uzavretím všetkého, aj u priateľky doma. 

Radostné očakávanie

                                                   
A práve za toto netradičné fotenie som bola velice vďačná a nie, len, preto, že bolo vianočné a dýchalo atmosférou. Ale hlavne, preto, že bolo aj tehu (tehotenské). Tak krásna symbolika očakávanie príchodu a Vianoce. Krásna oslava života aj v tejto neistej dobe Covidu-19, uznesení, uzatváraní, otváraní. Prináša aj niečo iné krásne a čisté. Dieťa. Presne tak túžobne očakávané ako na Vianoce narodenie Spasiteľa. 
A tak bolo veľkou radosťou byť  súčasťou tohto očakávania. A pokiaľ pandémia povolí toto tehotenské bruško nevidíte naposledy. 
Veľmi dúfam, že budúce Vianoce už prežijeme v menej hektickom očakávaní a v kruhu najbližších. 
A všetky fotky nájdete k zmladnutiu TU  a samozrejme Like a Folow  na FB a Insta  potešia.

    Leave a comment

Total: