Buďme pozitívni

19. októbra 2020
budme pozitívni

 

 

Stráca sa nám zmysel a myšlienka byť pozitívni 

Nie som typ človeka, ktorý sa vyjadruje k situáciám v čomkoľvek či vo svete alebo v politike. Som typ človeka, ktorý je vždy za každých okolností vyznáva filozofiu Buďme pozitívni a tí najbližší ma v tomto smere poznajú. Keď periem a vyleje sa mi voda z prasknutej hadice, poviem si no, čo už, aspoň som zároveň rovno vytrela aj celú kúpeľňu 2v1. Taký je môj postoj k veciam a k životu. Ale zároveň som aj tichý sledovateľ, človek v úzadí, ktorý ticho načúva všetkému a vytvára si svoj názor a vyjadrím sa len vtedy, keď už je to veľmi potrebné alebo to už proste nezvládam. Na nešťastie toto je tento krát ten druhý prípad. Začínam byť nešťastná a doslova mám strach. Nie z choroby, nie z nezmyslov, ale z prístupu a primitivizmu ľudí. Pomaly, ale isto ma prenasledujú pocity zúfalstva a miestami až hnevu.

po svete je lepšie chodiť usmiaty a preto budme pozitívni

Čo je zlé na svete?

Kde sme spravili chybu? Cítim sa ako vo vedecko-fantastickom filme.

 Malý vírus otriasa svetom a zasahuje nás všetkých rovnako. Bohatí a chudobní, mocní alebo malí. Prečo?

Boli sme príliš sebavedomí? Príliš sebeckí? Išli sme na veľmi vysoký pohon?

A, ako sme, predsa len všetci zraniteľní. A zároveň, aký je to všetko paradox. Dobývame vesmír, ale na Zemi nemáme dosť ochranných masiek, nemocničných postelí alebo pľúcnych ventilátorov.

A, čo vlastne ďalšie vírusy, ktoré ignorujeme?

Nezabúdajme, že každé 4 sekundy niekto zomiera od hladu, 25 000 ľudí denne. Koho to zaujíma?

V súčasnosti je na úteku viac ako 70 miliónov ľudí. 

Existuje asi 25 krvavých vojen. A my? Poďme, spravme z toho biznis. Pokračujme vo výrobe a dodávaní zbraní. 

Z planéty robíme smetisko bez toho, aby sme si uvedomovali, že my sami už sme na zozname ohrozených druhov. 

No a v neposlednom rade tam na vrch všetkého koluje ešte aj ďalší vírus, ktorý je oveľa starší a podľa mňa oveľa horší ako Covid-19.

Tento vírus sa volá zúfalstvo. 800 000 ľudí ročne si z beznádeje vezme život. Lebo nevedia čo ďalej.

Nie každý si vie pozitívne nastaviť myšlienky a hlavne nie, keď je vystavený tlaku.

Veľkému tlaku z mnohých strán, keď sa strácame v informáciach, rozhodnutiach, príkazoch, návrhoch a postojoch. 

                                                                                                                 

Ľudia nie sú tak moc nespokojní, ako si myslím, že sú skôr unavení a vyčerpaní z toho, že sú stále v strehu a v pozore, čo bude ďalej.

Prestávame sa smiať a, čo je hlavné prestávame veriť a strácame nádej.  Ťažko sa nám povie buďme pozitívni, ale ako? Ako som na začiatku písala, som človek, ktorý je veselo naladený a hľadá ten úsmev a pozitívny postoj. A tak môj postoj a zároveň moja výzva je nasledovný – poďme sa spojiť v pozitívnej myšlienke a rozjasňovať deň druhým, a to práve smiechom a úsmevom, lebo smiech je zázračný a lieči.

Áno, možno si poviete: “Mám sa smiať, a to mi pomôže alebo zaplatí účty?”. Ja viem, že nie, ale ani to, keď sa budeme utápať v depresiách a budeme na celý svet nasratí. To ešte šťastie a úspech nikomu neprinieslo. Nemám patent na šťastie ani na úspech, ale mám patent na pozitívne myslenie: nestrácať nádej a každý deň nájsť aspoň jednu vec, za ktorú sme vďační. 

A tak od dnes budem prikladať na sociálne siete každý deň aspoň jednu vec, za ktorú som vďačná a ktorá mi vyčarila úsmev po dobu minimálnych dvoch týždňov a budem Vás k tomu vyzývať.

Dúfam, že rozžiarime úsmevom pochmúrne dni a naplníme pozitivizmom sociálne siete, aby nám nevyskakovali len tie zlé správy, ale aj tie dobré, a aby sme videli, že stále je viac vecí, z ktorých sa môžeme tešiť, ako tie, nad ktorými žialiť. Proste a jednoducho Buďme pozitívni.

A ja začínam práve teraz a tu s touto hŕbou fotiek, ktoré sú plné oranžovej farby a krásnych úsmevov a, čo je najkrajšie sú plné ľudí, ktorých milujem, ktorých si vážim a ktorí pre mňa znamenajú môj svet.

P.S.: A ak sa mi podarí, budem sa snažiť obohacovať vaše dni vtipnými príhodami a krásnymi fotkami kvetov aj tu na mojom blogu, lebo je možno na foto stránke, ale jeho podmienka nie je, že musí byť len o fotení. Budem sa snažiť byť usilovná a aj tým Vás baviť a rozosmievať, lebo my si veru v Kvety pre Vás a v kvetinovom ateliéri Flowers photo zažijeme kopec srandy tak prečo sa nepodeliť, aj o tú

Celý album si môžete pozrieť  tu

A pre pozitívne inšpirácie a denné bláznovstvá stačí zavítať   sem  alebo sem 

    Leave a comment

Total: